Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Literackie zawirowania

Komisja Konkursowa dokonała oceny prac, które wpłynęły na konkurs literacki „Rymuj z książką”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernicach Borowych w ramach projektu „Literackie zawirowania”.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 10-15 lat. Zadanie polega na napisaniu rymowanki o swoim ulubionym bohaterze książkowym. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i uzdolnień literackich oraz wykazanie kreatywności uczestników. Czytaj dalej

Komisja Konkursowa dokonała oceny prac, które wpłynęły na konkurs literacko-plastyczny „Mój ulubiony bohater z bajki”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernicach Borowych w ramach projektu „Literackie zawirowania”.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3-9 lat i  polegał na wykonaniu pracy plastycznej ukazującej ulubionego bohatera literackiego dziecka. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i uzdolnień literackich oraz wykazanie kreatywności uczestników, umiejętność połączenia aspektu literackiego z artystycznym. Czytaj dalej

Szanowni Państwo,

w związku z napływającymi prośbami o przedłużenie terminu dostarczania prac na konkurs literacki “Rymuj z książką”, skierowany do dzieci w wieku 10-15 lat, informujemy, iż termin przedłużamy do 27 listopada 2020 do godziny 15:00.

 

Projekt “Literackie zawirowania”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Październik obfitował w spotkania autorskie. Naszym szczególnym gościem była pani Magdalena Witkiewicz, z którą mieliśmy przyjemność porozmawiać podczas dwóch spotkań on-line. Pierwsze z nich odbyło się 26.10.2020 roku o godzinie 17:00  i było dedykowane dzieciom i młodzieży, natomiast drugie 31.10.2020 roku o godzinie 17:00 i przeznaczone dla osób dorosłych.

Magdalena Witkiewicz to autorka powieści dla dzieci i dorosłych. Nazywana jest specjalistką od szczęśliwych zakończeń. W swoich książkach z pasją pisze o zaufaniu, miłości, przyjaźni oraz pozytywnej energii, dzięki której człowiek zdolny jest stawić czoła życiowym zawirowaniom. Czytaj dalej

22 września 2020 roku o godzinie 17:00 mieliśmy przyjemność gościć na kanale YouTube i Facebooku Biblioteki Joannę Opiat-Bojarską, uznaną autorkę powieści kryminalnych, których tempo zabiera czytelnikom oddech, a montaż scen i przełomy w akcji dają niesamowicie filmowy efekt. Od  urodzenia mieszka w stolicy Wielkopolski i jest związana z Gnieznem, z wykształcenia jest ekonomistką, z wyboru pisarką. Czytaj dalej

Kreatywnie z książką - jeżDrogie Dzieci!

Jesień w pełni. Niebawem, bo już  jutro 10 listopada, przypada Międzynarodowy Dzień Jeża i właśnie dlatego, nasze zajęcia będą o tym ssaku. Jesteśmy pewni, że widzieliście już nie raz kolczastego jegomościa. Czy wiecie, że jego ciało pokrywa od 6 do 8 tysięcy igieł?

To gatunek częściowo chroniony – oznacza to, że mamy obowiązek zadbać o to, by jeżom nie działa się krzywda i wspierać je w przetrwaniu. Jak możemy tego dokonać? To bardzo proste: zostawić w ogrodzie kopczyki liści, by mogły w nich wygodnie przespać zimę. Czytaj dalej

We wtorek 8.09.2020 o godzinie 16:00 na fanpage naszej Biblioteki odbyło się spotkanie on-line w formie nagrania z Agnieszką Lingas-Łoniewską, która odpowiadała na pytania zebrane od czytelników.

Autorka opowiedziała o początkach swojej kariery pisarskiej, o debiutanckiej powieści wydanej w 2010 roku pt. „Bez przebaczenia”, w której miłosne uniesienia łączą się z subtelną erotyką, a także o nowościach, które niedawno trafiły na księgarskie półki. Pani Agnieszka zdradziła czytelnikom, dlaczego określana jest mianem „Dilerki Emocji”. Czytaj dalej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursach literackich:

  • Konkurs literacko-plastyczny pt. “Mój ulubiony bohater z bajki”, skierowany do dzieci w wieku 3-9 lat. Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej, ukazującej ulubionego bohatera literackiego dziecka.

 

  • Konkurs literacki pt. “Rymuj z książką”, skierowany do dzieci w wieku 10-15 lat. Zadanie polega na napisaniu rymowanki o swoim ulubionym bohaterze książkowym. 

 

Prace można składać do 26 listopada 2020 r. do godziny 15:00 wysyłając maila na adres: biblioteka@czerniceborowe.pl. Szczegóły w regulaminach.

REGULAMIN KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO MÓJ ULUBIONY BOHATER Z BAJKI

REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO RYMUJ Z KSIĄŻKĄ

KARTA ZGŁOSZENIA

Zgoda rodzica konkurs MÓJ ULUBIONY BOHATER Z BAJKI

Zgoda rodzica konkurs RYMUJ Z KSIĄŻKĄ

Projekt “Literackie zawirowania”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

29 września 2020 roku na kanale YouTube i funpage Biblioteki miała miejsce premiera mini-teatrzyku stworzonego przez Pana Poetę z myślą o najmłodszych.

Pan Poeta – bajkopisarz, autor zabawnych, rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią, wraz ze swoimi Ptacynkami opowiedział o bobrach – o ich odżywianiu, życiu, budowaniu tam, a także o tym, ile pożytku wnoszą do środowiska naturalnego. Dodatkowo dzieci mogły zaobserwować dzikie zwierzęta na przedstawionych nagraniach, co oprócz dobrej zabawy wyzwoliło również ciekawość świata, a także poczucie silnej więzi z przyrodą. Pan Poeta pokazał, że jej ochrona to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją dziś przed ludźmi i warto budować dziecięcą więź z przyrodą, która zostanie z nimi na całe życie. Dzięki temu może zechcą ją chronić. Bo chronić chcemy to, co kochamy.

Obejrzyjcie koniecznie! Dobra zabawa gwarantowana!

Projekt “Literackie zawirowania”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Specjalnie dla naszych Czytelników!

Zapraszamy na spotkania NA ŻYWO na fanpage naszej Biblioteki z Magdaleną Witkiewicz– autorką mającą na swoim koncie wiele poczytnych tytułów. Jej powieści, “Milaczek” oraz “Panny Roztropne”, poprawiły humor tysiącom kobiet. Obok literatury kobiecej z dużym sukcesem ukazały się także książki dla dzieci: “Banda z Burej” oraz cykl „Lilka”.

Magdalena Witkiewicz o sobie: “Jestem pisarką. Piszę czasem o lekkich sprawach, a czasem o poważnych w lekkim, a nawet bardzo lekkim stylu. Staram się rozśmieszać i wzruszać. Dla dzieci i dla dorosłych. I „tylko dla dorosłych” również.

Spotkania poprowadzi Katarzyna Grabowska.

Wystarczy odwiedzić nasz profil FB lub kanał YouTube.

26.10.2020 (poniedziałek), godzina 17:00spotkanie z literaturą dziecięcą.

30.10.2020 (piątek), godzina 17:00 – spotkanie z literaturą dla dorosłych.Zarządzanie stroną