Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

29 września 2020 roku na kanale YouTube i funpage Biblioteki miała miejsce premiera mini-teatrzyku stworzonego przez Pana Poetę z myślą o najmłodszych.

Pan Poeta – bajkopisarz, autor zabawnych, rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią, wraz ze swoimi Ptacynkami opowiedział o bobrach – o ich odżywianiu, życiu, budowaniu tam, a także o tym, ile pożytku wnoszą do środowiska naturalnego. Dodatkowo dzieci mogły zaobserwować dzikie zwierzęta na przedstawionych nagraniach, co oprócz dobrej zabawy wyzwoliło również ciekawość świata, a także poczucie silnej więzi z przyrodą. Pan Poeta pokazał, że jej ochrona to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją dziś przed ludźmi i warto budować dziecięcą więź z przyrodą, która zostanie z nimi na całe życie. Dzięki temu może zechcą ją chronić. Bo chronić chcemy to, co kochamy.

Obejrzyjcie koniecznie! Dobra zabawa gwarantowana!

Projekt “Literackie zawirowania”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dodaj komentarzZarządzanie stroną