Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

“Mała książka – wielki człowiek”

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat do odwiedzenia wraz z rodzicami  naszej Biblioteki – nowe wyprawki czytelnicze już na Was czekają!

Już po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych przystąpiła do projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – Wielki człowiek” Instytutu Książki. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.

Nowością edycji 2022/2023 jest książka Wojciecha Widłaka „Krasnal w Krzywej Czapce”, zilustrowana przez Aleksandrę Krzanowską. Czytaj dalej

Miło nam poinformować, że po raz kolejny przystąpiliśmy do projektu Mała książka – wielki człowiek i rozdajemy wyprawki czytelnicze! „Mała książka – wielki człowiek” to projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich rodziców dzieci w wieku 3-6 lat (roczniki 2014-2017) do odwiedzenia biblioteki i wzięcia udziału w  projekcie realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: Czytaj dalej

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych bierze udział w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat), realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem oraz nagrodą – niespodzianką. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu skierowanego do rodziców List do rodziców 2019 (1)

 

 

“Mała Książka – Wielki Człowiek”, to projekt skierowany do trzyletnich czytelników biblioteki oraz ich rodziców. Tym razem zapraszamy dzieci, które urodziły się w 2016 roku. Trzyletni Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają wyprawkę czytelniczą: książkę “Pierwsze wiersze dla …”, poradnik dla rodziców oraz imienną Kartę Małego Czytelnik, w której będzie miejsce na zbieranie specjalnych naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem książki                  z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Szczegóły w bibliotece. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” realizowany jest przez Instytut Książki.

 “Mała Książka – Wielki Człowiek”, to projekt skierowany do trzyletnich czytelników biblioteki oraz ich rodziców. Zapraszamy do biblioteki dzieci urodzone w 2015 roku. Trzyletni Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają wyprawkę czytelniczą: książkę “Pierwsze wiersze dla …”, poradnik dla rodziców oraz imienną Kartę Małego Czytelnik, w której będzie miejsce na zbieranie specjalnych naklejek.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Szczegóły w bibliotece. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” realizowany jest przez Instytut Książki.

                 Nasza biblioteka zakwalifikowała się do udziału w projekcie “Mała Książka – Wielki Człowiek”, skierowanym do trzyletnich czytelników biblioteki oraz ich rodziców. Działania projektowe rozpoczną się we wrześniu 2018 r. Trzyletni Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają wyprawkę czytelniczą: książkę “Pierwsze wiersze dla …”, poradnik dla rodziców oraz imienną Kartę Małego Czytelnik, w której będzie miejsce na zbieranie specjalnych naklejek.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Szczegóły w bibliotece. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” realizowany jest przez Instytut Książki.Zarządzanie stroną