Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dzienne archiwum: 14 listopada 2023

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Data: 25 listopada 2023 r. (sobota), godzina 13:00

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, ul. Chełchowskiego 12

Temat dyskusji: “Sekret panny Elizy” Annabel Abbs – poruszająca opowieść o tym, jak wziąć los w swoje ręce, zmierzyć się z sekretami przeszłości i… odpowiednio doprawić krem cytrynowy. Powieść inspirowana prawdziwą historią Elizy Acton, autorki pierwszej książki kulinarnej, której odbiorcami były niższe warstwy społeczne.

Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich. Tego dnia odwiedziliśmy oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, aby wspólnie z najmłodszymi wspomnieć o ulubionych czworonogach.

Na początku spotkania odbyło się głośne czytanie fragmentu książki pt.: „Reksio – niewidzialny pies i inne opowiadania” autorstwa Ewy Barskiej. Dzieci ze skupieniem słuchały przygód znanego z bajek kundelka i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące usłyszanego tekstu. Czytaj dalej

25 października 2023 r. o godzinie 14:00 nastąpiło oficjalne wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie ekologicznym pn. ”Przyroda wokół nas”. Konkurs został zrealizowany przez  Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej w ramach zadania „Przyroda to lek, bez względu na wiek!”.

Konkurs polegał na wykonaniu autorskiej pracy plastycznej przedstawiającej piękno otaczającej nas przyrody oraz walorów przyrodniczych terenu gminy Czernice Borowe. Konkurs miał na celu edukację ekologiczną- również w zakresie umiejętności obserwacji przyrody, ukształtowanie humanistycznej postawy człowieka wobec zwierząt i przyrody, promowanie działań młodzieży na rzecz ochrony i odnowy środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych, aktywizację dzieci i młodzieży w kierunku działań nastawionych na ochronę środowiska, a także zwiększenie wrażliwości na piękno otaczającej nas natury.

Czytaj dalejZarządzanie stroną