Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dzienne archiwum: 16 listopada 2023

8 listopada 2023 roku o godzinie 10:30 rozpoczęło się spotkanie edukacyjne z panią Ewą Bartoszewską, która przyjechała do nas z Nadleśnictwa Przasnysz.  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 6a i 6b Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

Pani Ewa opowiedziała uczestnikom o zasadach panujących w lesie, których należy przestrzegać, aby móc korzystać w pełni z jego uroków i darów. Uczestnicy dowiedzieli się również, co należy zabrać ze sobą na survivalowe wycieczki, a także jak zachować się, w przypadku zagubienia.  Pani leśnik zachęciła do pobrania aplikacji „RATUNEK” , która umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. Numer ratunkowy w górach 601 100 300 i numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępnione przez operatora telefonii komórkowej Plus są zintegrowane z aplikacją. Czytaj dalej

W ramach projektu „Przyroda to lek, bez względu na wiek”, realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, 8 listopada 2023 roku o godzinie 9:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych, rozpoczęło się  spotkanie z panią Ewą Bartoszewską z Nadleśnictwa Przasnysz. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 2a i 2b ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

Pani Ewa przybliżyła uczniom znaczenie przyrody i lasu dla człowieka.  Dzięki przygotowanej prezentacji uczestnicy w łatwy i przystępny sposób przyswoili wiedzę na temat darów, jakie możemy znaleźć podczas leśnych wędrówek i jakie zwierzęta można tam spotkać. Czytaj dalejZarządzanie stroną