Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dzienne archiwum: 15 listopada 2023

Do udziału w zajęciach w ramach akcji „BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, zaprosiliśmy dzieci z Klubu Gier Planszowych, który działa w naszej Bibliotece.

W pierwszej części spotkania, uczestnicy zapoznali się z komiksem pt. „Smerf, który czuł się odrzucony” z serii Smerfy i świat emocji,  autorstwa F. i T. Culliforda.

Książeczka porusza ważny temat – odrzucenia i prześladowania ze strony innych. Wspólnie omówiliśmy przykłady na to, na jakie przykrości został narażony smerf Słabeuszek i co trzeba zrobić, aby w prawdziwym życiu przeciwstawić się prześladowcy, który atakuje nas lub osobę z naszego otoczenia. Dzieci czynnie wzięły udział w dyskusji, podając przykłady ze szkoły lub podwórka, gdzie spotkały się z odrzuceniem i jak na to reagowały. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że aby zapobiec takim sytuacjom, trzeba pokonać strach wobec prześladowcy i sprzeciwić się, a jeśli to nie pomoże, powiedzieć o wszystkim osobie dorosłej. Czytaj dalejZarządzanie stroną