Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W ramach projektu „Przyroda to lek, bez względu na wiek”, realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, 8 listopada 2023 roku o godzinie 9:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych, rozpoczęło się  spotkanie z panią Ewą Bartoszewską z Nadleśnictwa Przasnysz. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 2a i 2b ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

Pani Ewa przybliżyła uczniom znaczenie przyrody i lasu dla człowieka.  Dzięki przygotowanej prezentacji uczestnicy w łatwy i przystępny sposób przyswoili wiedzę na temat darów, jakie możemy znaleźć podczas leśnych wędrówek i jakie zwierzęta można tam spotkać.

W kolejnej części spotkania zadaniem dzieci, przygotowanym przez panią leśnik, było odgadnięcie za pomocą zmysłów: smaku lub węchu, jaki owoc lub zioło znajduje się w słoiczku. Nie było to łatwe, tym bardziej, że niektóre rośliny lub owoce pachną, lub smakują podobnie.

Dzięki tym zajęciom uczestnicy odkryli zdrowotne walory lasu i dary, z których warto korzystać, a także pogłębili wiedzę przyrodniczą.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie za przeprowadzenie ciekawej prelekcji.

 

Zadanie publiczne pn. „Przyroda to lek, bez względu na wiek!” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

Dodaj komentarzZarządzanie stroną