Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Fundacja Robo Coding w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Czernicach Borowych przystąpiła do realizacji projektu „Potrafię!” – kursy programistyczne oraz nauka skutecznego uczenia i komunikacji dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich”. W ramach zadania, 5 października 2023 r. odbyły się pierwsze kursy pn. „PYTHON od totalnych podstaw”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: VI a, VI b, VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

Język programowania PYTHON jest obecnie najbardziej rozwijanym językiem programistycznym. Celem szkolenia było wyłożenie solidnych podstaw u uczestników składni językowej i algorytmicznej. W trakcie kursu uczestnicy pisząc coraz to bardziej skomplikowane programy utrwalali wiedzę programistyczną o funkcjach, pętlach i możliwości ich łączenia. Podstawą pisanych programów był uniwersalny język matematyki, oraz język angielski. Kurs zaznajomił uczestników nie tylko w kwestii samego programowania, ale również utrwalił wiedzę matematyczną, logikę i oswoił uczestników z językiem angielskim. Po zakończeniu kursu uczestnicy nabyli podstawowe umiejętności do dalszego rozwoju, otrzymali również dostęp do wszystkich lekcji na wirtualnej platformie z poradnikami, skrótami z lekcji oraz materiałami pomocniczymi.

 

Projekt dofinasowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarzZarządzanie stroną