5 października 2023 roku odbyło się spotkanie edukacyjne z pielęgniarką panią Elżbietą Litner pn. „Pierwsza pomoc w lesie”.  W spotkaniu wzięła udział klasa VII Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych. Pani Elżbieta opowiedziała uczestnikom, jakich urazów można doznać w lesie, jak przygotować się na nagłe sytuacje i co zrobić w przypadku zasłabnięcia. Las to teren, gdzie spotykamy nierówności, wystające gałęzie, przewrócone konary, o które łatwo można się potknąć czy skaleczyć, dlatego warto odpowiednio przygotować się na taką wyprawę. Pielęgniarka wskazała uczestnikom, co powinna zawierać podręczna apteczka, którą należy zabrać na survivalowe wycieczki do lasu i nie tylko, a także wyjaśniła, jak unieruchomić kończynę w razie zwichnięcia lub złamania.

Na koniec każdy z uczestników dostał broszurkę przygotowaną przez Bibliotekę, która zawiera 15 zasad survivalowca, przydatnych podczas planowania wyprawy do lasu.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a wszystkie wiadomości przekazane przez pielęgniarkę, na pewno okażą się pomocne w przyszłości, za co bardzo dziękujemy.

Projekt „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury