Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

28 września 2023 r., w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odwiedziła nas grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

Przedszkolaki zapoznały się z nowym dla nich miejscem, bo dla większości była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci z wielką ciekawością słuchały w jaki sposób należy się zachować w bibliotece,  czego nie wolno robić z książką i po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki. Dowiedziały się, że oprócz książek, w naszej bibliotece znajduje się również Kącik Malucha, w którym mogą znaleźć zabawki i gry planszowe.

W kolejnej części spotkania najmłodsi mieli okazję wysłuchać opowiadania autorstwa Łukasza Bernadiego pt. „Kłótnia książek”, która nawiązuje do ogromnej wartości, jaką posiada każda książka – nie ważne, czy można w niej przeczytać o przygodach, dinozaurach czy samochodach.

 Nie zabrakło również bajkowych zagadek i rymowanek, w których  dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu literatury dziecięcej.

Nasi mali goście wychodzili z biblioteki z uśmiechem na twarzy. Mamy nadzieję, że już niedługo odwiedzą nas znowu.

 

Dodaj komentarzZarządzanie stroną