29.09.2023 r. Spotkanie z przyrodnikiem Marcinem Kostrzyńskim. Projekt "Przyroda to lek, bez względu na wiek!".W ramach projektu „Przyroda to lek, bez względu na wiek”, realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej 29 września 2023 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych, odbyło się  spotkanie z przyrodnikiem – Marcinem Kostrzyńskim, znanym jako Marcin z Lasu. Pan Marcin filmuje dziką przyrodę. Dla dzieci realizuje ,,Przyrodyjki”, ilustrowane filmami opowiadania o zwierzętach. Prowadzi Vloga o problemach ekologii. Tworzy unikalne materiały video o polskiej przyrodzie. Występuje w telewizji i współtworzy wiele przyrodniczych programów. Ratuje i dokarmia zwierzęta poturbowane przez myśliwych. Wokół swojego domu stworzył dla nich azyl bezpieczeństwa.

Pan Marcin zaprezentował zgromadzonej publiczności filmy i zdjęcia swojego autorstwa. Opowiadał historie pełne humoru, czasami grozy, a to wszystko by przybliżyć uczestnikom swój bardzo indywidulany wgląd w świat dzikich zwierząt i przyrody. Jego zaangażowana i empatyczna postawa wobec wszystkich żywych istot, próba zrozumienia ich świata i łączących nas wszystkich więzi, była doskonałą lekcją pokory dla wszystkich zgromadzonych. Nie zabrakło odpowiedzi na pytania: Dlaczego młode wilki lubią masło? Czy zwierzęta widzą w nocy? Jak sfilmować rysia z jego najlepszej strony? Kiedy na pewno nie robić zdjęć anakondzie?

Marcin „ z Lasu” przyciągnął na spotkanie miłośników przyrody i fanów w każdym wieku. Doskonałe zdjęcia i filmy a także charyzma i poczucie humoru prowadzącego dostarczyły sporych wrażeń zgromadzonych w tym dniu widzów. Wszyscy byli pod wrażeniem jego wiedzy i empatii. Dyskusjom nie było końca, a wspaniałą atmosferę jaką zgotował nam Marcin Kostrzyński, zapamiętamy na długo.

Zadanie publiczne pn. „Przyroda to lek, bez względu na wiek!” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego