Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

"Survivalowe zabawy bez prądu", czyli spotkanie autorskie z Mateuszem Wysockim - 12.09.2023 r. Projekt„Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. 12 września 2023 roku na spotkaniu autorskim dla dzieci pn. „Survivalowe zabawy bez prądu” mieliśmy przyjemność gościć Mateusza Wysockiego- survivalowca, autora książek pt. “Las zabaw” oraz „Skrytki”. Podczas spotkania pan Mateusz opowiedział uczestnikom o tym, jak kreatywnie można spędzić czas w lesie i w jaki sposób wykorzystać jego skarby. Pomysłami, które spotkały się z największą aprobatą dzieci okazały się:  zbieranie grzybów, zbudowanie szałasu, zabawa w chowanego i urządzenie pikniku.

Uczestnicy przekonali się, że las jest cudownym miejscem na spędzanie wolnego czasu. Wcale nie jest nudny, wystarczy się na chwilę zatrzymać, rozejrzeć i pomysły na to, co można robić pośród drzew same wpadają do głowy. Dzieci dowiedziały się również jak stworzyć własne zabawki z darów lasu: m.in. jak ulepić kulki z żywicy, zbudować łódkę z kory czy ludzika z kasztanów i żołędzi. W drugiej części warsztatów zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej ukazującej wymarzoną zabawę w lesie. Uczestnicy wykazali się przy tym dużą kreatywnością i zaangażowaniem.

Spotkanie było swoistą zachętą do tego, aby zamienić zabawy elektroniką na spędzanie wolnego czasu na łonie natury, świetnie się przy tym bawiąc.

Projekt „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 

Dodaj komentarzZarządzanie stroną