W Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych na wszystkich przedszkolaków i ich rodziców czekają bezpłatne Wyprawki Czytelnicze. Jesteśmy jedną z blisko 7000 bibliotek publicznych w Polsce, które uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Wspólnie przekonujemy o tym, że nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć czytać. Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do zapisania się do biblioteki i wzięcia udziału w akcji, która będzie początkiem ich czytelniczej przygody na całe życie!
Jak to działa?
Każdemu przedszkolakowi, który odwiedzi naszą bibliotekę w towarzystwie rodzica lub opiekuna i zechce wziąć udział w akcji, wręczymy specjalną Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Czytaj dalej
2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji do naszej biblioteki zaprosiliśmy 6-latki z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych wraz z opiekunkami panią Pauliną i Sylwią. Wydarzenie rozpoczęło się od powitania dzieci, wstępu na temat czytania książek, a następnie przeczytania wyjątkowej bajki o zwierzętach. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowieści o lisie i kruku i o ich przygodzie z serem. Opowieść wywołała uśmiech na twarzach małych uczestników, którzy chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące treści książki i dzielili się własnymi spostrzeżeniami. Czytaj dalej
W sobotnie popołudnie 1 marca 2025 roku w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych odbyło się wyjątkowe wydarzenie łączące walentynki, ostatki oraz Dzień Kobiet. Uczestnicy mieli okazję zasmakować w słodkim poczęstunku, kuszącym zapachem pysznych pączków i kawy oraz zrelaksować się przy dźwiękach muzyki w wykonaniu zespołu „Sunny Girl”, który porwał wszystkich do tańca. Atmosfera rozgrzała się podczas karaoke, gdzie goście chętnie śpiewali swoje ulubione piosenki, tworząc wesołą atmosferę.
Podczas tegorocznych ferii nie zabrakło atrakcji dla naszych najmłodszych czytelników – odbyło się spotkanie Klubu Gier Planszowych, zorganizowaliśmy rozgrywki Bajkowej Familiady, a także przeżywaliśmy wspólnie Walentynki.
Podczas spotkania Klubu Gier Planszowych dzieci poznały m. in. gry w „wojnę” oraz „kółko i krzyżyk”, a także grę w rękę. Były to zabawy popularne w czasach dzieciństwa ich rodziców, a zapomniane zostały w dobie elektroniki. Uczestników bardzo zaabsorbowała wspólna zabawa i nie skończyło się tylko na jednej rozgrywce! Polubliśmy także budowanie z klocków. Czytaj dalej

























