13.03.2024 r. Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych.W marcu z inicjatywy nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, w naszej Bibliotece odbyły się warsztaty tworzenia palm wielkanocnych. W zajęciach udział wzięli członkowie Klubu Seniora w Czernicach Borowych, a także uczniowie i harcerze. Oprócz robienia palm, uczestnicy uczyli się robić kwiaty z bibuły i krepiny, które wykorzystano do zdobienia. Głównym celem warsztatów była aktywizacja lokalnej społeczności, integracja międzypokoleniowa oraz przekaz tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Była to również wspaniała okazja do kreatywnego spędzania czasu. Wykonane palmy zostały przeznaczone na cel charytatywny.