Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W ramach zadania „Potrafię! – kursy programistyczne oraz nauka skutecznego uczenia i komunikacji dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich” w dniu 13 października 2023 r. odbyły się warsztaty nauki języka HTML i CSS. Zajęcia poprowadził pan Łukasz Niewiadomski z Fundacji Robo Coding. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: VI a, VI b, VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

W trakcie spotkań uczestnicy nabyli praktycznych umiejętności tworzenia witryn www. Kurs składał się z 4 spotkań nauki języka znacznikowego HTML i opisowego CSS. Finalnym produktem warsztatów było stworzenie działającej strony internetowej przez każdego z uczestników, którzy w trakcie kursu dowiedzieli się również jakimi prawami rządzi się Internet, jakie niesie zagrożenia i jakie ma zalety. Jednym z paneli było także wtórne wykorzystanie czyjejś pracy (zdjęcia, grafiki) we własnych projektach, uwzględniając prawa autorskie i prawidłowe korzystanie z licencji na udostępnienie. W trakcie szkolenia poruszone zostały zagadnienia dostępności stron internetowych oraz standard WCAG 2.1. Po zakończeniu kursu uczestnicy uzyskali dostęp do wszystkich lekcji na wirtualnej platformie. Znajdują się tam poradniki, skróty z lekcji, materiały pomocnicze.

Projekt dofinasowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarzZarządzanie stroną