Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

30 czerwca 2023 r. w godzinach popołudniowych, w naszej Bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci pn. „Survivalowy wieczór w bibliotece”. W trakcie spotkania na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji związanych z tematyką survivalu i sztuką przetrwania w lesie.

 Na początku uczestnicy podzielili się na dwie grupy, z których każda wybrała swojego przewodniczącego. Zadaniem przewodniczącego była organizacja pracy grupy: rozbijanie namiotu, zbieranie polan drewna wykonanych z papieru i bibuły oraz zdobywanie elektrycznych tealightów, czyli „ognia” potrzebnego do rozpalenia ogniska. Aby zdobyć potrzebne fanty, uczestnicy rozwiązywali leśne zagadki i wykonywali różne zadania. Po zdobyciu potrzebnych materiałów, odbyły się zabawy integracyjne: wspólne układanie polan drewna, „rozpalanie ogniska”,  opowiadanie niesamowitych historii przez uczestników i kolorowanie leśnego obrazka. Wspólnej zabawie towarzyszyła książka przygodowa pt.: „Banda z Burej. Tajemnica lasu” autorstwa Magdaleny Witkiewicz, której fragmenty uczestnicy poznali w trakcie trwania wieczoru.

Na koniec zajęć, za aktywne uczestnictwo w warsztatach, każde dziecko otrzymało dyplom „Leśnego Bohatera”.

 

 

 

Projekt „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 

Dodaj komentarzZarządzanie stroną