Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, realizuje kolejny projekt o tematyce ekologicznej. Tym razem zapraszamy do udziału w projekcie “Do dorosłych i dzieci! – Nie marnujemy żywności, ograniczamy śmieci”. Zadanie ma na celu krzewienie świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat, uświadamianie, że każdy może we własnym zakresie racjonalnie wykorzystywać zasoby żywnościowe oraz zapobiec ich marnowaniu, a także w znacznym stopniu ograniczyć śmieci.

OD DZIŚ TRWAJĄ ZAPISY NA WARSZTATY DLA DOROSŁYCH!

Tel. (23)6746072, osobiście: Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, ul. St. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe. Zajęcia odbędą się w bibliotece.

„Zero waste”
29.08.2022 r. godz. 10:00

Uczestnicy poznają ideę zero waste, która zakłada, że każdy z nas może ograniczyć lub wręcz całkowicie zrezygnować z produkowania odpadów. Dowiedzą się jak kupować, przechowywać i przygotowywać żywność, żeby jej nie marnować. Poznają sposoby na wyeliminowanie z domu szkodliwych produktów kosmetycznych i chemii gospodarczej i zastąpienie ich równie skutecznymi, tanimi, naturalnymi i zdrowymi środkami.

„Kulinarne zero waste”
31.08.2022 r. godz. 10:00

Uczestniczy dowiedzą się, czym jest nurt zero waste w kuchni, w jaki sposób umiejętnie przechowywać żywność, aby dłużej zachowywała świeżość oraz jak w pożyteczny sposób wykorzystać odpady kulinarne. W części praktycznej zrealizują wybrany przepis kulinarny zero waste.

Zadanie publiczne pn. “Do dorosłych i dzieci! – Nie marnujemy żywności, ograniczamy śmieci” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. 

Dodaj komentarzZarządzanie stroną