W drugim tygodniu ferii – 18 lutego, bawiliśmy się świetnie na zajęciach edukacyjno-rozrywkowych pt. „Czy pani mnie słyszy?”. Na początku troszkę się pouczyliśmy, jednak uczestnikom zajęć wcale nie było nudno! Dowiedzieli się bowiem, wielu ciekawych wiadomości o narządzie słuchu: z czego zbudowane jest ucho oraz jak i gdzie docierają dźwięki. Do przekazania tej wiedzy wykorzystaliśmy książkę „Gabinet anatomii” autorstwa Kate Davies. Zawarte w niej treści napisane są w bardzo przystępny sposób, a kolorowe soczewki dołączone do książki sprawiły, że dzieci mogły zajrzeć w głąb ludzkiego ciała i przekonać się na własne oczy z czego składa się ucho.

W kolejnej części zajęć, zadaniem uczestników była zabawa w zgadywanie usłyszanych dźwięków. Były to odgłosy zwierząt, natury, emocji, a także melodii do znanych piosenek – z czym poradzili sobie świetnie, chociaż w międzyczasie zajęci byli kolorowaniem kolorowanki!

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.