Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

23 października, 6 listopada, 20 listopada oraz 27 listopada, w godzinach popołudniowych odbyły się spotkania edukacyjne, na których uczestnicy zapoznali się z 4 wybranymi uprzednio modułami. Poznali w jaki sposób ograniczyć ryzyko związane z korzystaniem z usług finansowych przy wykorzystaniu Internetu, czym są  płatności bezgotówkowe. jak wygodnie i bezpiecznie płacić, korzystając z nowoczesnych technologii, jak robić  zakupy przez Internet. Jak kupować, nie wychodząc z domu, jak mogą zarabiać na emeryturze oraz jak oszczędzać i inwestować.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w spotkaniach, bardzo ambitnie podeszli do testów sprawdzających ich wiedzę nabytą podczas szkoleń. Wielokrotnie analizowali każde pytanie, by prawidłowo na nie odpowiedzieć. Zaowocowało to wysoką, niemal 100-procentową zdawalnością, która sprawiła uczestnikom ogromną satysfakcję.

“Projekt “O finansach… w bibliotece – 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.”

Dodaj komentarzZarządzanie stroną