Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

16 września 2018 roku, Amatorski Zespół Wokalny Seniorów z Klubu Seniora działającego przy bibliotece, wziął udział w IX Przeglądzie Ludowych Zespołów Artystycznych, odbywającym się podczas Jesiennego Jarmarku „od pola do stołu” w Poświętnem koło Płońska. Jarmark jest imprezą cykliczną, organizowaną przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, upowszechniającą dziedzictwo kulturowe mazowieckiej wsi.

Po występach, jury oceniając uczestników, dostrzegło w naszych Seniorach umiejętności wokalne, nagradzając ich zaszczytnym drugim miejscem. Dodamy, że występ zespołu był debiutem Seniorów na tego typu imprezach. Składamy serdeczne gratulacje na ręce całego Zespołu oraz Pana Franciszka, który znakomicie poprowadził ich do celu.

 

Dodaj komentarzZarządzanie stroną