Miesięczne archiwum: wrzesień 2024
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Kuzą – autorem m.in. książek “Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia”, a także “Krótka historia jednego zdjęcia” oraz “2020. Bitwa o Polskę”.
04 października 2024 r. (piątek)
godzina 17:00 (sala na piętrze)
Do zobaczenia! Czytaj dalej
Zapraszamy dzieci na spotkanie z iluzjonistą Piotrem Szumnym, który od ponad 20 lat zadziwia i czaruje widzów w całej Polsce. Magia, czary i fantastyczna atmosfera będą towarzyszyć dzieciom 3 października 2024 r. o godzinie 10:00 w naszej bibliotece.
Zapraszamy do krainy magii.
Do zobaczenia! Czytaj dalej
W dniu 20.09.2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece Pana Macieja Rożna. Pan Maciej jest pisarzem, autorem książek przygodowych i fantastycznych dla dzieci, od lat zawodowo związany jest również z branżą kulturalno-rozrywkową – współtworzy programy dla dzieci i młodzieży. Pracował m.in. w telewizji Kino Polska, a od 2016 roku kieruje działem kreacji na rynek środkowoeuropejski w telewizji dziecięcej Nickelodeon. Napisał książki dla dzieci z serii Strażnicy wrót, do której należą „Jaga i stalowy chochoł”, „Jaga i dom na orlich nogach” oraz „Jaga i miasto magotechników”, a także książkę dla najmłodszych „Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku”. Czytaj dalej
Narodowe Czytanie to coroczna akcja organizowana od 2012 roku z inicjatywy Prezydenta RP. Jej celem jest promocja polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa oraz wzmacnianie narodowej tożsamości, a także dbałość o język polski. Wydarzenie to co roku angażuje osoby prywatne i instytucje z całego kraju oraz zagranicy, przyczyniając się do szerzenia miłości do literatury.
Gości przywitała Pani Iwona Zakrzewska, nakreślając ideę przyświecającą Narodowemu Czytaniu i problematykę tegorocznej lektury – “Kordiana” Juliusza Słowackiego. Czytaj dalej
W dniu 14 września 2024 roku w Rostkowie odbył się koncert popularnego zespołu małe TGD, który zgromadził około 4000 uczestniów.
W ramach zadania „W przyjaźni z przyrodą”, realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, w dniu 09.08.2024 r. odbyła się wycieczka do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. W wycieczce wzięło udział 49 osób zróżnicowanych wiekowo (dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy 60+). Nadbużański Park Krajobrazowy położony jest w środkowo-wschodniej części województwa mazowieckiego. Swym zasięgiem obejmuje lewobrzeżną część doliny Dolnego Bugu od ujścia rzeki Tocznej w miejscowości Drażniew (w gminie Korczew) do ujścia Liwca w pobliżu Kamieńczyka (w gminie Łochów), a także fragment dolnej Narwi. Jest jednym z największych parków krajobrazowych w Polsce, położony równoleżnikowo chroni prawie 120 km rzeki Bug i 40 km Narwi. Obecnie powierzchnia parku wynosi 74.136,50 ha, a razem z otuliną 113.671,70 ha. Utworzony został w 1993 r. Na terenie parku znajduje się 13 rezerwatów przyrody (6 leśnych, 3 ornitologiczne, 2 florystyczne, 1 torfowiskowy, 1krajobrazowy): „Bartnia” , „Biele”, „Bojarski Grąd”, „Czaplowizna”, „Dzierżenińska Kępa”, „Jegiel”, „Moczydło”, „Popławy”, „Stawinoga”, „Sterdyń”, „Śliże”, „Wielgolas”, „Wilcze Błota”. Czytaj dalej
Zapraszamy dzieci na spotkanie autorskie z Maciejem Rożnem – autorem książek z serii Strażnicy wrót, do której należą „Jaga i stalowy chochoł”, „Jaga i dom na orlich nogach” oraz „Jaga i miasto magotechników”, a także książki dla najmłodszych „Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku”. W dorobku autora znajdziemy również wydaną w 2024 ro. powieść sensacyjną “Zła krew”.
20 września 2024 r. (piątek)
godzina 11:00 (sala na piętrze)
Do zobaczenia! Czytaj dalej