Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Zadanie „Tajemnice, magia i czary poruszają biblioteczne regały” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Miesięczne archiwum: wrzesień 2024

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Kuzą – autorem m.in. książek “Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia”, a także “Krótka historia jednego zdjęcia” oraz “2020. Bitwa o Polskę”.

 

04 października 2024 r. (piątek)

godzina 17:00 (sala na piętrze)

Do zobaczenia! Czytaj dalej

W dniu 20.09.2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece Pana Macieja Rożna. Pan Maciej jest pisarzem, autorem książek przygodowych i fantastycznych dla dzieci, od lat zawodowo związany jest również z branżą kulturalno-rozrywkową – współtworzy programy dla dzieci i młodzieży. Pracował m.in. w telewizji Kino Polska, a od 2016 roku kieruje działem kreacji na rynek środkowoeuropejski w telewizji dziecięcej Nickelodeon. Napisał książki dla dzieci z serii Strażnicy wrót, do której należą „Jaga i stalowy chochoł”, „Jaga i dom na orlich nogach” oraz „Jaga i miasto magotechników”, a także książkę dla najmłodszych „Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku”. Czytaj dalej

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Data: 30 września 2024 r. (poniedziałek), godzina 14:00

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, ul. Chełchowskiego 12

Temat dyskusji: książka Remigiusza Mroza pt. “Nieodnaleziona” – polski thriller psychologiczny.

Narodowe Czytanie to coroczna akcja organizowana od 2012 roku z inicjatywy Prezydenta RP. Jej celem jest promocja polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa oraz wzmacnianie narodowej tożsamości, a także dbałość o język polski. Wydarzenie to co roku angażuje osoby prywatne i instytucje z całego kraju oraz zagranicy, przyczyniając się do szerzenia miłości do literatury.

Gości przywitała Pani Iwona Zakrzewska, nakreślając ideę przyświecającą Narodowemu Czytaniu i problematykę tegorocznej lektury – “Kordiana” Juliusza Słowackiego. Czytaj dalej

W dniu 14 września 2024 roku w Rostkowie odbył się koncert popularnego zespołu małe TGD, który zgromadził około 4000 uczestniów.

Czytaj dalej

W niedzielę, 15 września, miały miejsce uroczyste obchody 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrze. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców oraz zaproszonych gości, którzy wspólnie świętowali jubileusz, oddając hołd strażakom za ich stuletnią służbę na rzecz lokalnej społeczności.

Czytaj dalej

09.08.2024 r. Wycieczka do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego

W ramach zadania „W przyjaźni z przyrodą”, realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, w dniu 09.08.2024 r. odbyła się wycieczka do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. W wycieczce wzięło udział 49 osób zróżnicowanych wiekowo (dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy 60+). Nadbużański Park Krajobrazowy położony jest w środkowo-wschodniej części województwa mazowieckiego. Swym zasięgiem obejmuje lewobrzeżną część doliny Dolnego Bugu od ujścia rzeki Tocznej w miejscowości Drażniew (w gminie Korczew) do ujścia Liwca w pobliżu Kamieńczyka (w gminie Łochów), a także fragment dolnej Narwi. Jest jednym z największych parków krajobrazowych w Polsce, położony równoleżnikowo chroni prawie 120 km rzeki Bug i 40 km Narwi. Obecnie powierzchnia parku wynosi 74.136,50 ha, a razem z otuliną 113.671,70 ha. Utworzony został w 1993 r. Na terenie parku znajduje się 13 rezerwatów przyrody (6 leśnych, 3 ornitologiczne, 2 florystyczne, 1 torfowiskowy, 1krajobrazowy): „Bartnia” , „Biele”, „Bojarski Grąd”, „Czaplowizna”, „Dzierżenińska Kępa”, „Jegiel”, „Moczydło”, „Popławy”, „Stawinoga”, „Sterdyń”, „Śliże”, „Wielgolas”, „Wilcze Błota”. Czytaj dalej

Zapraszamy dzieci na spotkanie autorskie z Maciejem Rożnem – autorem książek z serii Strażnicy wrót, do której należą „Jaga i stalowy chochoł”, „Jaga i dom na orlich nogach” oraz „Jaga i miasto magotechników”, a także książki dla najmłodszych „Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku”. W dorobku autora znajdziemy również wydaną w 2024 ro. powieść sensacyjną “Zła krew”.

20 września 2024 r. (piątek)

godzina 11:00 (sala na piętrze)

Do zobaczenia! Czytaj dalej



Zarządzanie stroną