Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Zadanie „Biblioteczne wędrówki po literaturze słowiańskiej” realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernicach Borowych. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Plakat promujący zadanie publiczne "Na tropie przyrody"W imieniu Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Czernickiej, zapraszamy do udziału w projekcie “Na tropie przyrody”. Głównym zamierzeniem zadania jest propagowanie ekologii, pobudzenie i pogłębienie świadomości ekologicznej wśród lokalnej społeczności oraz wykształcenie postaw proekologicznych. Stowarzyszenie zaprasza do uczestnictwa w: dwóch wycieczkach (do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego oraz Chojnowskiego Parku Krajobrazowego), spotkaniu z leśnikiem, a także konkursie pt. “Chrońmy przyrodę”.

Właśnie trwają zapisy na bezpłatną wycieczkę do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, zwanego Mazowiecką  Szwajcarią. Wyjazd został zaplanowany 16 lipca 2022 r. (sobota).

 

Zadanie publiczne pn. “Na tropie przyrody” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. 

Ukraińskie książki dla dzieciGminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych bierze udział w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom. W ramach projektu, w bibliotece zostanie wyodrębniona półka z książkami w języku ukraińskim, co mamy nadzieję, pozwoli ich odbiorcom poczuć się częścią czytelniczej społeczności. Czytaj dalej

W środowe popołudnie 25 maja odbyły się warsztaty florystyczne „Las w słoiku”, podczas których dzieci przygotowały wyjątkowe prezenty na Dzień Mamy. Uczestnicy mieli okazję poznać tajniki tworzenia kompozycji roślinnych, a umieszczanie kolejnych warstw podłoża sprawiło wszystkim ogromną frajdę.  Pod naszym okiem powstały piękne i niepowtarzane aranżacje, składające się z sadzonki skrzydłokwiatu i kolorowego mchu oraz dekoracji z szyszek i ozdobnych kamieni.  Każdy mógł zrealizować swój indywidualny projekt wykorzystując przygotowane rośliny i ozdoby. Czytaj dalej

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty florystyczne, na których przygotujecie prezent dla Mamy.

Start: 25 maja 2022 r. godzina 14:00

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, ul. St. Chełchowskiego 12

Zapewniamy niezbędne materiały.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy osobiste lub telefoniczne (23)6746072

 

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych informuje,

że w dniach 19-20 maja 2022 r. będzie czynna w zmienionych godzinach:

19.05.2022 r. (czwartek) 7:00-15:00

20.05.2022 r. (piątek) 8:00-12:00

Za utrudnienia przepraszamy!

Od 9 do 13 maja odbywały się w naszej Bibliotece warsztaty z okazji Tygodnia Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.  Z tej okazji, każdego dnia razem z dziećmi odbywaliśmy „podróże” do krajów z różnych zakątków świata.

W poniedziałkowe popołudnie wybraliśmy się do Indii. Uczestnicy poznali historię małego Prana, który mieszkał w Kalkucie na jednej z ulic, ponieważ był bardzo biedny. Chłopiec marzył o tym, aby móc bawić się z dziećmi, które z racji jego statusu materialnego odtrącały go. W końcu Pran dokonał czegoś, co całkiem odmieniło jego życie. Dzieci bardzo celnie odgadły morał z tej historii, która dla małego bohatera zakończyła się szczęśliwie. Następnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest w wielu kulturach uściśniecie komuś dłoni, a zadaniem uczestników było odrysowanie własnej dłoni na przygotowanej kartce. Czytaj dalej

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych ogłasza “Maj bez kar”. To akcja, która umożliwia Czytelnikom zwrot zaległych materiałów bibliotecznych bez żadnych konsekwencji, nawet w przypadku długiego ich przetrzymania.

Akcja trwa do końca maja 2022 roku.

 

Tydzień Bibliotek - zaproszenie na warsztaty dla dzieci8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który rozpoczyna jednocześnie Tydzień Bibliotek! Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonał wyboru hasła promującego XIX edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Hasło brzmi “Biblioteka – świat w jednym miejscu”. 

Co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych włącza się w obchody Tygodnia Bibliotek. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych Czytelników kilka niespodzianek. Już dziś zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci.

 

 

 

Biblioteka– świat w jednym miejscu

9 maja, godz. 14:30 – Indie
10 maja, godz. 14:30 – Ameryka Północna
11 maja, godz. 14:30 – Antarktyda
12 maja, godz. 14:30 – Chiny
13 maja, godz. 14:30 – Turcja

 

 

Książki ufundowane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmę Good Books Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy nagrodzeni kompletem książek dedykowanych dla osób na diecie bezglutenowej. Dzięki wygranej w konkursie nasz księgozbiór wzbogacił się o 2 poradniki: Celiakia i dieta bezglutenowaDziecko na diecie bezglutenowej w szkole, na wycieczce, na urodzinach oraz 2 książki dla dzieci: Ola, Franek i Gucio Gluten – Bezglutenowa lektura obowiązkowaCo je Jan? I dlaczego nie ciastko?.

Ponadto nasza Biblioteka otrzymała certyfikat Biblioteki Bezglutenowej.

Fundatorami książek jest Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firma Good Books, wspierająca czytelnictwo w naszym kraju.

Szanowni Czytelnicy,

          informujemy, że w dniu 02 maja 2022 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych będzie nieczynna.

 Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!


Zarządzanie stroną