Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, otrzymała dotację w wysokości 5.700,00 zł na realizację zadania „Survival za regałem, czyli biblioteczna sztuka przetrwania”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Szanowni Państwo!

informujemy, że w dniu 2 maja 2023 r. (wtorek)

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych będzie nieczynna.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Data: 29 kwietnia 2023 r. (sobota) godzina 14:30

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, ul. Chełchowskiego 12

Temat dyskusji: Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” Michała Rusinka – “Depresyjna. Melancholijna. Surowa w sądach o sobie i innych. Perfekcjonistka, nie znosząca rozmów o błahostkach i marnowania czasu na spotkania z ludźmi, które nic jej nie dawały oprócz, jak mówiła, pustych kalorii (…)”. Porozmawiamy o Wisławie Szymborskiej, której do tej pory nie znaliśmy.

Szanowni Państwo!

informujemy, że w dniu 17 kwietnia 2023 r. (poniedziałek), w związku z udziałem pracowników w szkoleniu,

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych będzie czynna w godzinach 14:30-16:00.

 Osoby, które będą chciały zwrócić wypożyczone zbiory o wcześniejszej godzinie, mogą pozostawić książki na stoliku w holu głównym biblioteki.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

 

Wizyta w oddziale przedszkolnym SP im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci2 kwietnia, pod hasłem „Jestem książką, przeczytaj mnie”, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena.  Święto, którego celem jest promowanie wartościowej literatury i grafiki wśród młodych odbiorców.

Z tej okazji, 5 kwietnia 2023 roku udaliśmy się do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, aby szerzyć ideę czytania wśród najmłodszych. Wybór padł na jedną z baśni Andersena, pt. „Śnieżyczka”, opowiadającej o niepozornym przebiśniegu – pierwszym zwiastunie wiosny. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, a po zakończeniu głośnego czytania opowiadały o pierwszych zwiastunach budzącej się przyrody, które zauważyły w swoim otoczeniu. Spotkanie z dziećmi przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, która udzieliła się wszystkim obecnym.

Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej sięgną po książkę niż smartfon.

W sobotę 01.04.2023 r. odbyły się zajęcia dla dzieci poświęcone ciekawej bajkowej postaci – Shrekowi. Shrek jest znany przede wszystkim dzięki kilku częściom  filmu animowanego. Zabawne dialogi, które weszły do języka jako powiedzonka i przesłanie filmu, skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych, przyniosły światowy sukces.

A czy uczestnicy wiedzieli, że ta postać występuje również w książkach, które znajdują się w naszej Bibliotece? Odpowiadamy: nie wszyscy. Niektórzy przekonali się o tym, podczas zajęć, kiedy mogli posłuchać treści książki „Shrek 2. Magiczny eliksir” autorstwa Hermana Gaila. Czytaj dalej

Szanowni Państwo!

informujemy, że w dniu 07 kwietnia 2023 r. (piątek)

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych będzie czynna do godziny 15:00.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

Zapraszamy dzieci na zajęcia “Bajecznie ze… Shrekiem”

1 kwietnia 2023 r. (sobota) godzina 13:00.

W programie:

1. Shrek w kolorach, czyli zakręcone kolorowanki,
2. “Serio , serio” – shrekowe zagadki i łamigłówki,
3. “Poczytajmy o Shreku”, czyli głośne czytanie na dywanie,
4. Shrekowy slime.

Okładka książki "Gdyby Nina wiedziała" Dawida GrosmanaZapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Data: 25 marca 2023 r. (sobota) godzina 14:00

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, ul. Chełchowskiego 12

Temat dyskusji: “Gdyby Nina wiedziała” – oparta na faktach powieść wybitnego pisarza izraelskiego – Dawida Grosmana.Zarządzanie stroną