Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do programu “Globalnie w bibliotekach”,  realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Program „Globalnie w bibliotekach” ma na celu zaangażowanie społeczności bibliotek w dyskusję i refleksję nad obrazem pomocy humanitarnej.

Otrzymaliśmy pakiet materiałów edukacyjnych, skupionych wokół refleksji na temat pomocy humanitarnej oraz globalnych wyzwań, na które pomoc humanitarna odpowiada. Materiały posłużą nam do przeprowadzenia spotkań          z młodzieżą i osobami dorosłymi.

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy Biblioteki

informujemy, że w związku z ustawowym obowiązkiem przeprowadzenia skontrum (inwentaryzacji księgozbioru) w okresie od 23 kwietnia 2018 roku do 11 maja 2018 roku nie będzie możliwe korzystanie z biblioteki – wypożyczanie. Zwrotów wypożyczonych książek można dokonywać na bieżąco.

Za utrudnienia przepraszamy! 

“Rozbudowa, remont i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych oraz remont i wyposażenie pomieszczeń użytkowanych przez bibliotekę w miejscowości Chojnowo” – wyposażenie.

Informacja z otwarcia ofert

Jesienią 2017 roku, przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych, został powołany Klub Seniora. Głównym celem jego działalności jest integracja środowiska seniorów, a także rozszerzenie oferty kulturalnej i turystycznej, obejmującej w szczególności: organizację spotkań okolicznościowych, wieczorów towarzysko-tanecznych, spotkań, prelekcji, wycieczek krajoznawczych; włączanie się w organizację uroczystości i pikników na terenie gminy oraz poza nią; promocja Klubu Seniora, Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych oraz Gminy Czernice Borowe. W Klubie został powołany zarząd, któremu przewodniczy pani Maria Sobieraj. Organizacja zrzesza 34 osoby. Członkowie Klubu aktywnie uczestniczą w warsztatach muzycznych, organizowanych przez Bibliotekę. Swą niebywałą pasją i zaangażowaniem, popularyzują folklor śpiewny Północnego Mazowsza oraz programy słowno-muzyczne, przygotowywane przez instruktora śpiewu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych informuje, że dzień 30 marca 2018 roku jest dla pracowników biblioteki dniem wolnym od pracy, w zamian za święto przypadające w sobotę, tj. 6 stycznia 2018 roku.

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi mebli bibliotecznych informujemy, że:

1.wykonanie mebli z płyt meblowych dotyczy elementów takich jak stoły, szafy, biurka. Natomiast regały na książki należy wykonać z drewna drzew liściastych, takich jak buk, jesion (pozycja nr 37 zapytania).

2. rama krzeseł typu ISO powinna być wykonana z elementów chromowanych (pozycja nr 12 zapytania).

Zarządzanie stroną