Plastyczne Inspiracje na Dzień Babci i Dziadka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka. To wspaniała okazja, by pokazać dziadkom, jak wyjątkowymi osobami są w życiu naszych dzieci. Szukając prezentu nie zawsze pamiętamy, że ten wykonany przez najmłodszych samodzielnie lub wspólnie z rodzicami ucieszy najbardziej. Wystarczy trochę chęci, kilka prostych materiałów, by stworzyć coś, co wywoła uśmiech na twarzy Babci i Dziadka. Poniżej przedstawiamy dwie propozycje prezentów, które można wykonać razem z dzieckiem.

Kwiat na Dzień Babci:

Potrzebne będą:

– biała gąbka florystyczna w kształcie kuli lub gąbka kąpielowa (im jaśniejsza tym lepiej),

– patyczki higieniczne (do wykonania jednego kwiatu potrzebujemy około 50-70 patyczków),

– drucik florystyczny lub rurka do napojów,

– farby plakatowe lub akrylowe,

– bibuła,

– klej.

Wykonanie:

W przypadku zwyczajnej gąbki wycinamy z niej kształt kuli, następnie malujemy na biało. Patyczki higieniczne przecinamy nożyczkami na pół i wbijamy do gąbki w bliskich odległościach (dla ułatwienia można wcześniej nakłuć gąbkę drucikiem florystycznym lub innym ostrym przedmiotem). Gdy patyczki będą już wbite, malujemy ich końcówki farbą. Drucik florystyczny lub rurkę do napojów owijamy zieloną bibułą i wbijamy jako łodygę. Prezent gotowy.

Obrazek z sercem

Potrzebne będą:

– tektura,

– około 30 kawałków gałązek zbliżonej długości,

– biała farba akrylowa,

– klej do drewna,

– kilka kolorowych guzików.

Wykonanie:

Z tektury wycinamy prostokąt (mniej więcej wielkości kartki pocztowej). Smarujemy go klejem do drewna i naklejamy gałązki. Przykładamy na całość ciężki przedmiot i czekamy chwilę aż klej wyschnie. Następnie malujemy gałązki białą farbą akrylowa i przyklejamy guziki tworząc kształt serca.

Więcej pomysłów na prezenty dla Babci i Dziadka mogą Państwo znaleźć na