Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Zadanie „Biblioteczne wędrówki po literaturze słowiańskiej” realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernicach Borowych. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

7 i 13 grudnia 2021 roku  w bibliotece odbyły się warsztaty mikołajkowe dla dzieci i młodzieży.

7 grudnia gościliśmy młodsze dzieci, na które czekała moc atrakcji: warsztaty plastyczne – podczas których uczestnicy ozdobili styropianowe choinki bibułą i cekinami, następnie włączyli się aktywnie w mikołajkowe wygibasy, co wzbudziło wiele radości i śmiechu. Na koniec zajęć została odczytana świąteczna opowieść pt. „Choinka do samego nieba” autorstwa Ariadny Przepiórki, która niesie bardzo ważne przesłanie: większym szczęściem jest dawać, niż brać, co w końcu zrozumiał bohater książki, mały Antoś.

13 grudnia odwiedziła nas grupa harcerzy z 1HDK „Zielony Płomień” oraz uczniów klasy 8a Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych wraz z p. Joanną Szafrańską. Wykazując się niezwykłą pomysłowością, uczestnicy wykonali kartki bożonarodzeniowe. Ręcznie wykonanych kartek  nie da się porównać z gotowymi, kupionymi w sklepach. Nie brakowało ani wyobraźni, kreatywności, ani inwencji twórczej. Gotowe prace można podziwiać na poniższych zdjęciach. Trzeba przyznać, że cieszą oko i zapewne sprawią niemałą przyjemność tym, do których trafią.

Na zajęciach panowała miła i radosna atmosfera. Wspólna praca była dla młodszych jak i starszych uczestników wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny.

Dodaj komentarz


Zarządzanie stroną