Smak emocji

Kolejny smaczek literacki ląduje na naszym bibliotecznym stole. Nie powieje nudą. Dziś bowiem zasmakujemy w emocjach. Zaskakujące zwroty akcji, momenty grozy, wymiana ognia, czające się zewsząd niebezpieczeństwo – to wszystko znajdziecie w książce „Bez przebaczenia” autorstwa Johna Gilstrapa. Opisywane w niej wydarzenia są bardzo wiarygodne, co pozwoli Wam odnieść się do nich w sposób realny.

A oto fragment:

„- Zabiłeś go.

– Nie bądź idiotą, Barry. Nie masz szans…

Barry runął na betonową posadzkę, przekręcił się na lewy bok i wyciągnął z kieszeni spodni rewolwer z krótką lufą. Następnie przyklęknął i wycelował w otaczający go mrok. Jonathan zrobił dwa małe kroczki w bok, wiedząc, że praworęczny strzelec zwykle mierzy za bardzo w lewo.

Barry strzelił, ale pocisk zrykoszetował od betonowej ściany.

– Rzuć broń! – wrzasnął Jonathan. Do cholery, przecież ten gość nie musiał umierać. Lionel był stuknięty, ale Barry nie.

Tym razem Barry namierzył głos Jonathana i wycelował niebezpiecznie blisko. Trudno.

Palec Jonathana kierowany czystym instynktem pociągnął dwukrotnie za spust.”

Tego, co stało się dalej, dowiecie się, odwiedzając naszą bibliotekę i wypożyczając książkę, do czego bardzo zachęcamy!