W miniony weekend Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tej nocy mieliśmy przyjemność gościć uczniów Szkoły Podstawowej  im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, którzy przybyli do nas wraz z opiekunkami p. Marią i p. Moniką. Wśród blasku świec, opowiedzieliśmy przybyłym o skarbie bibliotecznym- księgozbiorze, który nocą odpoczywa, by móc od rana czekać na czytelników. Dzieci dowiedziały się też, że nocą po bibliotece przechadza się chochlik książkowy, który pilnuje ciszy i spokoju. Mogły go nawet zobaczyć i poznać, gdy trochę pohałasowały. Chochlik początkowo wzbudził wśród zgromadzonych strach, jednak później okazał się przyjaznym stworzeniem, które nie chce nikomu zrobić krzywdy. Oprowadził nawet gości po bibliotece. By umilić spotkanie naszym przybyłym, przygotowaliśmy różnego rodzaju zagadki i łamigłówki literackie, a uczniowie dowiedli, że posiadają ogromną wiedzę na temat lektur i innych powieści dziecięcych. Był to miły i niezapomniany wieczór.