Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Gościem wtorkowego popołudnia 23 lipca Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych był Alek Rogoziński, z zawodu pisarz, z zamiłowania kryminalista… tj. twórca kryminałów– tak mówi o sobie. Autor m.in. słynnej serii książek z cyklu Róża Krull na tropie. Spotkanie z tym niezwykle pogodnym i charyzmatycznym autorem z niebywałym poczuciem humoru, odbyło się w ramach projektu „Biblioteczna inicjatywa na detektywa”, co zbiegło się w czasie z premierą jego najnowszej książki  „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.

Sam autor tryska niesamowicie pozytywną energią, wprost nie mógł usiedzieć na fotelu. Wśród poruszanych w trakcie rozmowy tematów, znalazły się miedzy innymi: dalsze losy Róży Krull, kariera dziennikarska, kryminał napisany w podstawówce, grupa literacka Team Pocisk, pantofelek na okładkach książek, kobiety jako główne bohaterki jego powieści.

Była również anegdotka o pobycie autora na Korfu, czy wywiadzie z pewną znaną, polską piosenkarką, a także mnóstwo wtrąceń z poczytnych kryminałów autora. Spotkanie było pełne pozytywnej energii.

Autor, zapytany o współpracę z Magdaleną Witkiewcz  zdradził, że pisanie książki w duecie jest naprawdę ciężkie, bo wymaga dużego zgrania autorów i uzupełniania się ich nawzajem. Przyznał, że Magdalena jest prawdopodobnie jedyną osobą, z którą był w stanie wspólnie napisać powieść.

Podsumowując, na spotkaniu działo się naprawdę sporo.  Alek okazał się naprawdę cudownym, zabawnym człowiekiem, z którym można rozmawiać godzinami, czym zachwycił wszystkich uczestników.

 

Projekt “Biblioteczna inicjatywa na detektywa”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Dodaj komentarz

Zarządzanie stroną