Za nami pełen atrakcji Detektywistyczny Wieczór w Bibliotece. Najmłodsi, wykonując szereg zadań i rozwiązując ciekawe zagadki, mogli poczuć się jak prawdziwi detektywi.

Impreza adresowana była do dzieci w wieku od 0 do 10 lat. Podczas wieczornego spotkania dzieciom towarzyszył Detektyw Pozytywka – bohater znanej książki detektywistycznej. Uczestnicy podzieli się na grupy, założyli agencje detektywistyczne, wymyślili im nazwy . Aby zostać dobrym detektywem, każdy uczestnik musiał spełnić odpowiednie warunki:  posiadać pseudonim, lupę, czapkę oraz legitymację detektywa. Po wykonaniu zadania i zdobyciu odpowiedniego ekwipunku, dzieci wcieliły się w rolę prywatnego detektywa, rozwiązując różne zagadki i łamigłówki, wyszukując zagubione literki, z których ułożyły tajemnicze hasło. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji przyszła pora na niespodziankę w postaci muzycznego przerywnika – tańca do znanych przebojów oraz śpiewania piosenek.

Najmłodsi byli zachwyceni spędzonym, w tak niecodzienny sposób, wieczorze w bibliotece, a ich uśmiechnięte buzie były dla nas ogromną nagrodą za zorganizowanie ciekawego dnia.

Projekt “Biblioteczna inicjatywa na detektywa”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury