20 października 2016 roku, po krótkiej przerwie, reaktywowaliśmy Lokalny Klub Kodowania. Europejski Tydzień Kodowania był ku temu dobrą okazją. Działo się! Zawitaliśmy do Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, by tam, we współpracy z biblioteką szkolną przeprowadzić zajęcia Codi Robi – kodowanie bez komputera dla każdego. Tym razem do wspólnej zabawy zaprosiliśmy szóstą klasę. Zajęcia przeprowadziliśmy na podstawie gry „Pojedynek”. W ten sposób, poprzez zabawę dzieci mogły zapoznać się z kodowaniem, a  w przyszłości w łatwiejszy sposób wykorzystać kodowanie w programowaniu gier. Gra okazała się świetnym treningiem logicznego myślenia i wstępem do dalszej nauki programowania z wykorzystaniem komputera.

Uczniowie po przeprowadzonych zajęciach otrzymali naklejki i przypinki Lokalnego Klubu Kodowania. To jeszcze nie koniec. Już planujemy kolejne warsztaty.