logo BN1408372303

W 2015 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Biblioteki Narodowej “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w kwocie 4300,00 złotych. Celem Programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych. Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury w zakresie kształtowania księgozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji, a jednocześnie zmotywowania ich do systematycznego dbania o biblioteki samorządowe, ponoszenia kosztów związanych ze wzbogacaniem ich zasobów zgodnie z potrzebami środowiskowymi i standardami obowiązującymi w tym zakresie. Zadaniem Programu BN Zakup nowości wydawniczych do bibliotek jest wzmocnienie bibliotek publicznych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania, a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

“Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”