Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Zadanie „Biblioteczne wędrówki po literaturze słowiańskiej” realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernicach Borowych. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Miesięczne archiwum: Kwiecień 2022

Tydzień Bibliotek - zaproszenie na warsztaty dla dzieci8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który rozpoczyna jednocześnie Tydzień Bibliotek! Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonał wyboru hasła promującego XIX edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Hasło brzmi “Biblioteka – świat w jednym miejscu”. 

Co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych włącza się w obchody Tygodnia Bibliotek. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych Czytelników kilka niespodzianek. Już dziś zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci.

 

 

 

Biblioteka– świat w jednym miejscu

9 maja, godz. 14:30 – Indie
10 maja, godz. 14:30 – Ameryka Północna
11 maja, godz. 14:30 – Antarktyda
12 maja, godz. 14:30 – Chiny
13 maja, godz. 14:30 – Turcja

 

 

Książki ufundowane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmę Good Books Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy nagrodzeni kompletem książek dedykowanych dla osób na diecie bezglutenowej. Dzięki wygranej w konkursie nasz księgozbiór wzbogacił się o 2 poradniki: Celiakia i dieta bezglutenowaDziecko na diecie bezglutenowej w szkole, na wycieczce, na urodzinach oraz 2 książki dla dzieci: Ola, Franek i Gucio Gluten – Bezglutenowa lektura obowiązkowaCo je Jan? I dlaczego nie ciastko?.

Ponadto nasza Biblioteka otrzymała certyfikat Biblioteki Bezglutenowej.

Fundatorami książek jest Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firma Good Books, wspierająca czytelnictwo w naszym kraju.

Szanowni Czytelnicy,

          informujemy, że w dniu 02 maja 2022 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych będzie nieczynna.

 Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

12 kwietnia 2022 roku w naszej Bibliotece odbyły się warsztaty wielkanocne dla dzieci. Na zajęciach został wykonany króliczek z papierowego talerzyka. Każda praca wyróżniała się oryginalnością, która zależała w dużej mierze od wyobraźni uczestników. Podczas warsztatów nie zabrakło świątecznych wygibasów, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój.  Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały ciekawą bajkę o króliku, który wraz z przyjaciółmi przeżył wiele wspaniałych przygód.

Uczestnicy warsztatów w radosnych nastrojach i z pięknymi króliczkami wielkanocnymi w ręku wrócili do domów, by z niecierpliwością oczekiwać na Święta.

Zapraszamy dzieci na WARSZTATY WIELKANOCNE! Spotkanie będzie znakomitą okazją do pokazania najmłodszym, jak ważne są przygotowania do świąt i dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią atmosferę. Uczestnikom zapewniamy dostęp do materiałów oraz kreatywną zabawę.

Kiedy? 12 kwietnia 2022 r. (wtorek), godzina 14:00

Gdzie? Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych (sala na piętrze)

Kontakt: tel. (23) 6746072, e-mail: biblioteka@czerniceborowe.pl

 

 


Zarządzanie stroną