Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Dzienne archiwum: 8 maja 2020

 Smak miłości

Zapraszamy do zapoznania się z naszym pierwszym kąskiem czytelniczym, który zaprawiony jest… smakiem miłości. Stare polskie przysłowie mówi: „przez żołądek do serca” i właśnie to autorka Marlena de Blasi udowadnia nam w swojej książce pt. „Tysiąc dni w Wenecji”.

 A oto bardzo apetyczny fragment jej powieści:

„Kiedy podałam to danie Nieznajomemu w Saint Louis, podczas naszej pierwszej wspólnej kolacji, z miejsca oznajmił, że nie lubi porów. Trochę nakłamałam, wmówiłam mu, że to szalotki, a wtedy zjadł wszystko, aż mu się uszy trzęsły. Później ze skruchą wyznałam, że jednak przyrządziłam pory; wybaczył mi, lecz dopiero po kilku miesiącach. Teraz na targowisku sam szuka straganów z porami, kupuje całe naręcza i razem przyrządzamy olbrzymią, pyszną porcję, żeby najeść się do syta”.

….na pewno nie jednej osobie pociekła właśnie ślinka na myśl o pysznie przyrządzonych porach. Zdradzimy wam sekret – przepis na to danie (jak i na inne pachnące ziołami potrawy włoskie)  znajduje się w wyżej wymienionej książce, którą posiadamy w naszych bibliotecznych zbiorach i gorąco zachęcamy do jej wypożyczenia.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Bibliotek, ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek, organizowaną po raz siedemnasty przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku przyświeca nam hasło „Zasmakuj w bibliotece”. Z tej okazji, w dniach 8-15 maja, zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej i profilu na Facebooku, aby delektować się apetycznymi słowami i chwytać łakome literackie kąski.

Zarządzanie stroną