Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Miesięczne archiwum: Lipiec 2019

W imieniu Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Czernickiej, zapraszamy do udziału w projekcie “Przyroda naszym przyjacielem”, który został dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Właśnie trwają zapisy na bezpłatną wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Wyjazd został zaplanowany 24 sierpnia 2019 r. (sobota).

Gościem wtorkowego popołudnia 23 lipca Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych był Alek Rogoziński, z zawodu pisarz, z zamiłowania kryminalista… tj. twórca kryminałów– tak mówi o sobie. Autor m.in. słynnej serii książek z cyklu Róża Krull na tropie. Spotkanie z tym niezwykle pogodnym i charyzmatycznym autorem z niebywałym poczuciem humoru, odbyło się w ramach projektu „Biblioteczna inicjatywa na detektywa”, co zbiegło się w czasie z premierą jego najnowszej książki  „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.

Sam autor tryska niesamowicie pozytywną energią, wprost nie mógł usiedzieć na fotelu. Wśród poruszanych w trakcie rozmowy tematów, znalazły się miedzy innymi: dalsze losy Róży Krull, kariera dziennikarska, kryminał napisany w podstawówce, grupa literacka Team Pocisk, pantofelek na okładkach książek, kobiety jako główne bohaterki jego powieści.

Była również anegdotka o pobycie autora na Korfu, czy wywiadzie z pewną znaną, polską piosenkarką, a także mnóstwo wtrąceń z poczytnych kryminałów autora. Spotkanie było pełne pozytywnej energii.

Autor, zapytany o współpracę z Magdaleną Witkiewcz  zdradził, że pisanie książki w duecie jest naprawdę ciężkie, bo wymaga dużego zgrania autorów i uzupełniania się ich nawzajem. Przyznał, że Magdalena jest prawdopodobnie jedyną osobą, z którą był w stanie wspólnie napisać powieść.

Podsumowując, na spotkaniu działo się naprawdę sporo.  Alek okazał się naprawdę cudownym, zabawnym człowiekiem, z którym można rozmawiać godzinami, czym zachwycił wszystkich uczestników.

 

Projekt “Biblioteczna inicjatywa na detektywa”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Data: 25 lipca 2019 r. godzina 15:00

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, ul. Chełchowskiego 12

Temat dyskusji: Khaled Hosseini “I góry odpowiedziały echem” – opowieść o miłości, rozstaniu, przyjaźni, poświęceniu, wygnaniu i burzliwej historii Afganistanu rozciągnięta na trzy kontynenty i 60 lat historii.

Drodzy Rodzice,

jeśli Wasze dzieci są w wieku 2-7 lat, zaś Wy poszukujecie skutecznych metod komunikacji z nimi, zgłoście się do biblioteki po bezpłatny kod otwierający dostęp do aplikacji Parenting Hero na telefony/tablety z systemem android.

Aplikacja Parenting Hero, którą zaprojektowała firma MythicOwl, powstała w oparciu o treści zaprezentowane w książce Joanny Faber oraz Julie King „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat”. Książka jest kontynuacją bestsellerowej serii „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Aplikacja zawiera wszystkie kluczowe metody prezentowane w książce i pozwala je utrwalić oraz przećwiczyć w innowacyjny sposób – za pomocą 17 interaktywnych scenek. Scenki są podzielone na 4 kategorie tematyczne: „Radzenie sobie z uczuciami”, „Zachęcanie do współpracy”, „Rozwiązywanie konfliktów” oraz „Wyrażanie pochwał i uznania”. W każdej kategorii znajdziemy kilka scenek obrazujących typowe sytuacje problemowe z dzieckiem w roli głównej. Po wstępie, zawierającym opis sytuacji, jesteśmy poproszeni o wybór preferowanego przez nas sposobu reakcji (spośród 3 opcji). Każdy wybór skutkuje odmiennym, dalszym ciągiem rozwoju sytuacji. Na końcu każdej scenki znajdziemy podsumowanie merytoryczne.

Oprócz udostępnienia darmowych kodów, firma MythicOwl zakupiła dla każdej z bibliotek na Mazowszu poradniki dla rodziców. Poradniki „Jak mówić żeby maluchy nas słuchały” dołączyły do naszego księgozbioru.

Za nami pełen atrakcji Detektywistyczny Wieczór w Bibliotece. Najmłodsi, wykonując szereg zadań i rozwiązując ciekawe zagadki, mogli poczuć się jak prawdziwi detektywi.

Impreza adresowana była do dzieci w wieku od 0 do 10 lat. Podczas wieczornego spotkania dzieciom towarzyszył Detektyw Pozytywka – bohater znanej książki detektywistycznej. Uczestnicy podzieli się na grupy, założyli agencje detektywistyczne, wymyślili im nazwy . Aby zostać dobrym detektywem, każdy uczestnik musiał spełnić odpowiednie warunki:  posiadać pseudonim, lupę, czapkę oraz legitymację detektywa. Po wykonaniu zadania i zdobyciu odpowiedniego ekwipunku, dzieci wcieliły się w rolę prywatnego detektywa, rozwiązując różne zagadki i łamigłówki, wyszukując zagubione literki, z których ułożyły tajemnicze hasło. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji przyszła pora na niespodziankę w postaci muzycznego przerywnika – tańca do znanych przebojów oraz śpiewania piosenek.

Najmłodsi byli zachwyceni spędzonym, w tak niecodzienny sposób, wieczorze w bibliotece, a ich uśmiechnięte buzie były dla nas ogromną nagrodą za zorganizowanie ciekawego dnia.

Projekt “Biblioteczna inicjatywa na detektywa”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Zarządzanie stroną