Tel: 23 674 60 72 biblioteka@czerniceborowe.pl ul. Chełchowskiego 12, 06-415 Czernice Borowe

Klub Seniora

12.04.2019 ROKU BYŁ DNIEM ZAKOŃCZENIA MISJI PARAFIALNYCH W CZERNICKIM KOŚCIELE. TEGO DNIA O GODZINIE 10.00 AMATORSKI ZESPÓŁ WOKALNY Z KLUBU SENIORA, POD OPIEKĄ PANA FRANCISZKA, WZIĄŁ UDZIAŁ WE MSZY ŚW. UŚWIETNIAJĄC JĄ SWOIM WYSTĘPEM.

W dniu 15 lutego 2019 r. na sali widowiskowej w bibliotece odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej pn. Bezpieczny Senior. Podczas spotkania p. Jacek oraz p. Łukasz– przedstawiciele Policji opisali sytuacje,      w jakich najczęściej osoby starsze stają się ofiarami przestępstw. Szczegółowo opowiedzieli m. in. o zawieraniu umów przez telefon, czy też namawianiu na pokazy i zakup różnych artykułów. Seniorzy dowiedzieli się także, jak uniknąć sytuacji niebezpiecznych. Natomiast p. Piotr – przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej omówił główne przyczyny pożarów, bezpieczną eksploatację urządzeń grzewczych i gazowych oraz przyczyny zatrucia czadem. Podkreślił też, jak ważne są przeglądy techniczne kominów.

Spotkanie było bardzo ważnym aspektem życia społecznego, szczególnie dla osób starszych, które nie zawsze zdają sobie sprawę z grożących im niebezpieczeństw.

       Narodowe Święto Niepodległości, Klubowa Wigilia, Kolędowanie w Wężewie, czy też Dzień Babci i Dziadka          w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, to uroczystości, w których nie mogło zabraknąć osób z Klubu Seniora i występów Amatorskiego Zespołu Wokalnego.

 

16 września 2018 roku, Amatorski Zespół Wokalny Seniorów z Klubu Seniora działającego przy bibliotece, wziął udział w IX Przeglądzie Ludowych Zespołów Artystycznych, odbywającym się podczas Jesiennego Jarmarku „od pola do stołu” w Poświętnem koło Płońska. Jarmark jest imprezą cykliczną, organizowaną przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, upowszechniającą dziedzictwo kulturowe mazowieckiej wsi.

Po występach, jury oceniając uczestników, dostrzegło w naszych Seniorach umiejętności wokalne, nagradzając ich zaszczytnym drugim miejscem. Dodamy, że występ zespołu był debiutem Seniorów na tego typu imprezach. Składamy serdeczne gratulacje na ręce całego Zespołu oraz Pana Franciszka, który znakomicie poprowadził ich do celu.

 

Jesienią 2017 roku, przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych, został powołany Klub Seniora. Głównym celem jego działalności jest integracja środowiska seniorów, a także rozszerzenie oferty kulturalnej i turystycznej, obejmującej w szczególności: organizację spotkań okolicznościowych, wieczorów towarzysko-tanecznych, spotkań, prelekcji, wycieczek krajoznawczych; włączanie się w organizację uroczystości i pikników na terenie gminy oraz poza nią; promocja Klubu Seniora, Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych oraz Gminy Czernice Borowe. W Klubie został powołany zarząd, któremu przewodniczy pani Maria Sobieraj. Organizacja zrzesza 34 osoby. Członkowie Klubu aktywnie uczestniczą w warsztatach muzycznych, organizowanych przez Bibliotekę. Swą niebywałą pasją i zaangażowaniem, popularyzują folklor śpiewny Północnego Mazowsza oraz programy słowno-muzyczne, przygotowywane przez instruktora śpiewu.

Zarządzanie stroną